«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز سه شنبه 1399/10/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری ایلنا


رییس اتحادیه مشاوران املاک در گفت‌وگو با ایلنا : کرونا عامل بیکاری ۲۰ درصد مشاوران املاک شد/ مردم نگران بازار اجاره نباشند

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه مردم نگران هجوم تقاضا در بازار اجاره پس از اتمام این مهلت نباشند و بازار اجاره روال عادی در پیش خواهد داشت، گفت: در ایام قرنطینه حداقل ۱۵ الی ۲۰ درصد مشاوران املاک بیکار شدند.

مصطفی‌ قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به وضعیت بازار اجاره مسکن پس از اتمام تمدید خودکار دو ماهه قراردادهای اجاره برای مهار شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: مردم نگران هجوم تقاضا در بازار اجاره پس از اتمام این مهلت نباشند و بازار اجاره روال عادی در پیش خواهد داشت.

وی ادامه داد: در همین ایام تمدید خودکار قراردادها، بسیاری از مستاجران به دنبال مسکن مورد نیاز خود هستند و بسیاری از موجران هم قصد تمدید قرارداد با مستاجر فعلی را دارند. بنابراین نباید این تصور به وجود بیاید که پس از اتمام دوره دو ماهه با بحران عرضه و تقاضا در بازار مواجه می‌شویم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه مردم نگران بازار اجاره نباشند،‌ گفت: در این بازار روال عادی خواهد بود.

خسروی با اشاره به وضعیت بنگاه‌داران و مشاوران املاک در دوران قرنطینه کرونا تاکید کرد: خسارت قابل توجهی به این صنف وارد آمده و مشاور املاک از جمله اصناف روزمزد محسوب می‌شود. از این رو بخش عمده‌ای از شاغلان در این صنف توانایی جمع‌آوری پس انداز را ندارند و در این مدت با مشکلات مالی جدی مواجه بودند.

وی با اشاره به تعدیل نیرو در این صنف اظهار داشت: چیزی حدود 15 الی 20 درصد از مشاوران املاک در این مدت بیکار شدند که این عدد قابل توجهی محسوب می‌شود.

رییس اتحادیه مشاوران املاک افزود: فقط در تهران بیش از 3 هزار و 250 مشاور املاک مستاجر هستند و در دوران قرنطینه که تعطیل بودند بدون درآمدی، هزینه‌های بالایی برای اجاره غرفه و مغازه‌های خود پرداختند. در ازای پرداخت اجاره ‌های سنگین هیچ منبع درآمدی نداشتند.

 

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • سجاد پنجشنبه, 25 اردیبهشت 1399

    سلام. این مشاوران املاک، قبلا کمیسیون های سنگین گرفتند و انقدری دارن که در دوران کرونا و پسا کرونا بتونن زندگی کنند. با این نرخ های کمیسیون، حداقل کمیسیون یه قرارداد خریدشون حقوق دو ماهه یک کارمنده.

شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید