«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1399/10/28پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

باشگاه خبرنگاران جوان


رئیس اتحادیه مشاوران املاک خبر داد: قرارداد‌های اجاره مسکن تا پایان تیرماه تمدید می‌شوند

قلی خسروی گفت: بر اساس مصوبه دولت تمام قرارداد‌های اجاره مسکن تا پایان تیرماه تمدید می‌شود.

به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره تصمیم دولت مبنی تعویق دوماهه مدت قرارداد‌های اجاره بهای مسکن اظهار کرد: زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا قدرت دارد که اماکن مقدس را به خاطر سلامتی مردم تعطیل کند در نتیجه این قدرت را دارد که اجاره‌های مسکن را دو ماه به تعویق بیندازد ضمن اینکه قوه قضاییه نیز دستور داده است که به پرونده‌های بین مالک و مستاجر رسیدگی نشود.

وی افزود: مالکان پیش از تصمیم دولت مدت قرارداد‌های اجاره را تمدید کرده بودند.

قلی خسروی در پاسخ به این سوال که اگر مستاجری با مالک به مشکل برخورد چه اقدامی انجام دهد؟ بیان کرد: بعد از اتمام دو ماه اگر بین مالک و مستاجر درباره تخلیه خانه اختلافی وجود داشته باشد باید به شورای حل اختلاف مراجعه کنند اما قبل از دو ماه به هیچ پرونده اختلافی بین مالک و مستاجر رسیدگی نمی شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بر اساس مصوبه دولت تمام قرارداد‌های اجاره تا پایان تیرماه تمدید می‌شود البته این موضوع به ضرر مشاوران املاک است. حتی اگر قراردادی در اسفندماه به اتمام رسیده باشد تا تیرماه تمدید می‌شود.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید