«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز سه شنبه 1399/10/30پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری بازار


برای به هوش آمدن کامل بازار مسکن باید ۳ ماه دیگر صبر کرد

مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک نیز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بازار در پاسخ به این سئوال که بانک مرکزی گزارش خود را اعلام کرده و در آن اعلام کرده که قیمت ها تا حدودی نسبت به ماه مشابه سال قبل رشد داشته است گفت: کرونا با بازار مسکن کاری کرد که خرید و فروش مسکن در اسفند ماه پارسال و تا حدودی در فروردین ماه حتی به صفر هم نزدیک شد اما آنچه که مشخص است این است که با این قیمتها متقاضیان پولی برای خرید مسکن ندارند که بخواهیم تصور کنیم که قیمتها رشد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه برای به هوش آمدن کامل بازار مسکن به نظر می رسد که باید ۳ ماه دیگر صبر کرد تاکید کرد: این روزها وارد ماه مبارک رمضان شده ایم پس باید بعد از این ماه ببینیم شرایط چگونه خواهد شد بعد از آن می توان در مورد حال و روز و آینده بازار مسکن اظهارنظر کرد.

قلی خسروی در پاسخ به این سئوال که فارغ از قیمت مسکن این روزها بازار اجاره مسکن به گونه ای شده که املاکی ها عنوان می کنند که فایل اجاره موجود نیست گفت:امیدواریم که این نبود فایل اجاره برای این باشد که موجران با مستاجران تمدید کرده باشند اما اینکه فایل اجاره مسکن نیست خود می تواند در روزهای آینده و در فصل نقل و انتقالات خطرناک باشد.

گزارش بانک مرکزی نشان می دهد که شاخص کرایه مسکن اجاره ای در شهر تهران و در کل مناطق شهری در فروردین ماه سال 99 نشان دهنده رشد به ترتیب معادل 28.7 و 31 درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است و امیدواریم که دولت و وزارت راه و شهرسازی هر چه زودتر طرح ها و برنامه های خود را برای ساماندهی اجاره بهای مسکن عملیاتی کنند تا نرخ اجاره بها بیش از این مستاجران را تحت فشار قرار ندهد.

 

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
  • مهدی ر چهارشنبه, 17 اردیبهشت 1399

    علت نبود فایل اجاره وجود سایت های جدید تاسیس هست که معلوم نیست با چه مجوزی فعالیت می کنند و اعلام می کنند کمیسیون مجانی از آقای قلی پور انتظار می رود سریعا پیگیری کند

شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید