«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز شنبه 1399/11/04پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری بازار


رییس اتحادیه مشاوران املاک در گفت و گو با بازار خبر داد: تصویب یکسان شدن حق کمیسیون مشاوران املاک در اتاق اصناف

رییس اتحادیه مشاوران املاک از تصویب یکسان شدن حق کمیسیون مشاوران املاک توسط اتاق اصناف خبر داد و گفت:برای قانونی شدن دربافت یک درصد حق کمیسیون توسط مشاوران املاک این تاییدیه اتاق اصناف باید در کمیسیون هیات عالی نظارت نیز به تصویب برسد.

اتاق اصناف موافق یکسان شدن حق کمیسیون املاکی ها/منتظر تصویب هیات عالی نظارت هستیم

مصطفی قلی خسروی رییس اتحادیه مشاوران املاک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بازار افزایش حق کمیسیون مشاوران املاک و یکسان شدن تعرفه ها خبر می دهد که می گوید این اقدام به هیچ وجه منجر به اغزایش قیمت نمی شود و اتفاقا منجر به شفاف سازی قیمت ها خواهد شد.

خسروی گفت:پیشنهاد یکسان سازی و افزایش حق کمیسیون املاکی ها پیشتر توسط اتحادیه املاک به اتاق اصناف اراِیه شده بود که خوشبختانه اتاق اصناف با این پیشنهاد موافقت کرد اما اجرایی شدن و تبدیل به قانون شدن آن نیاز به تصویب از سوی کمیسیون هیات عالی نظارت دارد.

 حق کمیسیون در دنیا از فروشنده دریافت می شود

وی با اشاره به اینکه در تمام دنیا و در همین کشور همسایه ترکیه حق کمیسیون ۶ درصد است و این حق کمیسیون را هم از فروشنده دریافت می کنند گفت:قبل از پیروزی انقلاب حق کمیسیون یک درصد بود و فروشنده و خریدار به خوبی می دانست و آگاه بود که تعرفه ای که باید به املاکی بپردازد چقدر است اما بعد از پیروزی انقلاب وضعبت تعرفه ها به گونه دیگری شد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد:در تمام دنیا واسطه و دلال به عنوان دلالت کننده مطرح است و برای آن ارزش خاصی قایل هستند اما در ایران با این روش های تعرفه ای کاری می کنند که املاکی ها و دلالان که خود دلالت کننده هستند به انحراف کشیده شوند.پس قطعا با یکسان شدن حق کمیسیون ها می توانیم گام مثبتی برای شفاف سازی قیمتها برداریم.

به نظر می رسد با آغاز به کار نظام اجاره داری حرفه ای دیگر شاهد وجود مشکلات دریافت حق کمیسیون بیش از اندازه، عدم شفاف سازی قیمتها و در نهایت رها شدن خریدار و فروشنده به حال خود بعد از ایجاد اختلاف نخواهیم بود.

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید