«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز پنج شنبه 1399/11/09پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

مراسم صدور پروانه كسب تعدادی ازاعضاي اتحاديه با حضور رييس و اعضای هیات مدیره دركناربرگزاري كارگاه مبارزه با پولشويي وتامين مالي تروريسم


به گزارش روابط عمومی اتحادیه دوشنبه مورخ 9 دیماه98 طی مراسمی درسالن کنفرانس اتحادیه،پروانه كسب تعدادي ازاعضاي صنف اعطاءگردید.

مصطفی قلی خسروی ضمن خوش آمدگویی به اعضای محترم حاضر در جلسه باطرح موضوع گرفتن بیعانه در ازای نگه داشتن ملک دیگری اظهارداشت :

:مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یا موجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. همچنین هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند. همچنین مشاوران در معامله نباید به هیچ عنوان هزینه‌های جاری شامل آب، برق، گاز و ... را پیش خود نگاه دارند و خود را درگیر حاشیه‌ها و مشکلات ناشی از آن نسازند.

رییس اتحادیه املاک تهران خاطر نشان ساخت:

امیدوارم چهره هیچ یک از شما را در کمیسیون حل اختلاف نبینم اما این را بدانید که تحت هیچ عنوان اتحادیه از عضوی که مرتکب خلاف شده باشد حمایت نمیکند و طبق قانون نظام صنفی با واحد متخلف برخورد خواهد کرد و آرزوی من هنگام تحویل پروانه کسب رضایت مردم از آنهامیباشد.

مصطفی قلی خسروی  اظهار داشت: مباشر ید امانی است مانند وکیل وموکل ،شماصرفا او را جهت انجام کاردردفتراملاک خودتعیین نموده اید مباشرنمیتواندبه نیابت ازصاحب جواز برای انجام اموراداری دراتحادیه حضورداشته باشدقانون نظام صنفی فقط صاحب جوازرامیشناسد.

ایشان افزود : در انتخاب مباشر و استخدام مشاوران خود نهایت دقت و وسواس را داشته باشید چرا که مسئولیت تمامی امور آنها مطابق با قانون نظام صنفی بر عهده صاحب جواز میباشد و میبایست پاسخگو باشند.

مصطفی قلی خسروی در خصوص اهمیت دلالان اینچنین بیان نمود: طبق ماده 352 قانون دلالان هر قراردادی به هر دلیلی فسخ شود باعث سقوط حق دلال نمی شود مگر دلال عامل باشد بنابراین حق و حقوق شما از بین نمی رود. بهمین منظور با تلاش هایی که صورت گرفته شعبه شورای حل اختلاف   ویژه صنف مشاوران املاک در ساختمان اتحادیه افتتاح گردید، تا شما عزیزان بتوانید در کمترین زمان ممکن حقوقتان را پیگیری کنید.

در ادامه رییس اتحادیه ضمن بیان چندین  مواد از قانون تجارت مصوبه مجلس شورای اسلامی، از اعضاء خواست که نسبت به رعایت و آگاهی  آن اهتمام ورزند، تا دچار مشکل نگردند.

ماده ۳۳۵

دلال کسی است که در مقابل اجرت واسطه انجام معاملاتی شده یا برای کسی که می‌خواهد معاملاتی نماید طرف معامله پیدا می‌کند. اصولاً قرارداد دلالی تابع مقررات راجع به وکالت است.

 ماده ۳۳۶

دلال می‌تواند در رشته‌های مختلف دلالی نموده و شخصاً نیز تجارت کند.

ماده ۳۳۷

دلال باید در نهایت صحت و از روی صداقت طرفین معامله را از جزئیات راجعه به معاملات مطلع سازد ولو این که دلالی را فقط برای یکی از طرفین بکند دلال در مقابل هر یک از طرفین مسئول تقلب و تقصیرات خود می‌باشد

درادامه این نشست،کارگاه آموزش مبارزه باپولشویی وتامین مالی تروریسم توسط سعید لطفی و محمدصادق کاشانی برگزارگردیدوبه شرکت‌کنندگان گواهینامه معتبرارائه داده شد.

این مراسم با اعطاءپروانه كسب توسط رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران به اتمام رسید. 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید