«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1399/10/28پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

مراسم تمدید جواز كسب تعدادی از اعضاي اتحاديه با حضور رييس و اعضاي هيات مديره در كنار برگزاري كارگاه مبارزه با پولشويي و تامين مالي تروريسم


به گزارش روابط عمومی اتحادیه چهارشنبه مورخ 13آذر ماه 98 طی مراسمی در سالن کنفرانس اتحادیه، پروانه كسب تعدادي از اعضاي صنف تمدید و اعطاء شد.

مصطفی قلی خسروی ضمن خوش آمدگویی به اعضای محترم حاضر در جلسه اظهارداشت :

آرزوی من هنگام تحویل پروانه کسب به اعضاء رضایت مردم از آنهاست ، مردم باید به اهمیت و ارزش مشاوران ، اشراف کامل پیدا کنند و بدانند که مشاوران در تعیین سرنوشت زندگی آنها نقش بسزایی را ایفا می کنند. شما مشاوران املاک مقام ویژه ای دارید، زیرا مردم به شما اعتماد می‌کنند، شما باید به بهترین نحو ممکن پاسخگو باشید و صداقت ، درستی وراستی را پیشه کار خود قرار دهید و آنها را راضی نگاه دارید.

مصطفی قلی خسروی  با ذکر چندین نکته مهم در خصوص مشکلات و معضلاتی که در گذشته وجود داشته توضیح داد: طی یکسال گذشته به همراه هیات مدیره مشکلات را بررسی و اقداماتی را جهت رفع آن انجام دادیم و برنامه های سازنده ای را برای آینده در نظر گرفتیم.

در ادامه خسروی ضمن انتقاد از رفتارهای پوپولیستی گفت : از زمانیکه به اتحادیه بازگشتم همراه با اعضای هیئت مدیره ، جهت اصلاح مالیات بر ارزش افزوده با  وزیردارائی و همچنین کمیسیون اقتصادی مجلس بارها دیدار و گفتگو نمودیم وتا این لحظه دست از تلاش برای بهبود شرایط اعضای صنف برنداشته ام

در ادامه وی با طرح موضوع گرفتن بیعانه در ازای نگه داشتن ملک دیگری توضیح داد: مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یا مستاجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. همچنین هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند و یا مشاوران در یک معامله نباید به هیچ عنوان هزینه‌های جاری شامل آب، برق، گاز و ... را پیش خود نگاه دارند و خود را درگیر حاشیه‌ها و مشکلات ناشی از آن سازند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران گفت : صاحبان جواز باید مدارک مربوط  به قرارداد رابه مدت 5 سال دردفتراملاک خود بایگانی کنند تادرصورت به وجودآمدن مشکل بتوانندپاسخگو باشند .

درادامه این نشست،کارگاه آموزشی مبارزه باپولشویی وتامین مالی تروریسم توسط سعید لطفی برگزارشد وبه شرکت‌کنندگان گواهینامه معتبرنیز ارائه داده شد.

این مراسم با اعطاء پروانه كسب توسط رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران  به اتمام رسید .

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید