«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1399/10/28پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

برگزاري جلسه کميسیون رسیدگی به شکایات و حل اختلاف اتحادیه


به گزارش روابط عمومي ،دو شنبه مورخ 20 آبان ماه98جلسه كميسيون رسيدگي به شكايات و حل اختلاف با حضور ریاست و هیات مدیره اتحاديه درسالن کنفرانس برگزارگردید .

مصطفي قلي خسروي در اين جلسه ضمن اشاره به ضرورت برقراري آرامش در اتحاديه و اعضاي صنف اظهار داشت: كميسيون رسيدگي به شكايات و حل اختلاف نبايد حقوق صنفي را فراموش كند و باید در راستاي آن گام بردارد. رئيس اتحاديه در ادامه افزود: وظيفه اصلي ما دفاع از صنف می باشد و براي احقاق حقوق اعضا باید وقت بگذاريم ، تا در خصوص شكايات با اعضا به طور دقيق گفتگوكنيم و تمام مسائل را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.ما اینجا حضور داریم که برای صنف کار انجام دهیم از شما می خواهم که کار را برای رضای خدا انجام دهید تا برنده شوید در غیر اینصورت بازنده اصلی شما می باشید. مصطفی قلی خسروی اظهار داشت شما عزیزان مسئولیتی را که طبق بخشنامه ی اتاق اصناف پذیرفته اید به فال نیک بگیرید و با دقت تخلفاتی را که هست در نظر بگیرید و طبق قانون رای صادر کنید برای مثال فردی که جواز ندارد نیازی به فکر کردن ندارد طبق ماده 27 رای صادره تعطیلی محل می باشد. ایشان ادامه داد: باید بین مردم در کمال ادب و احترام داوری کنیم و هر کس کار مشخصه خود را طبق روال قانونی انجام دهد تا هر چه سریعتر مشکلات مراجعین بررسی و حل و فصل شود. به منظور رسيدگي به شكايات نبايد اعضاي اتحاديه را تحت فشار قرار دهيم؛ لذا مي بايست در ابتدا با آنها تماس بگيريم و بدون اينكه مزاحم اعضا شويم سعي بر حل موضوع از طريق تلفن داشته باشيم. سپس اگر موضوع حل نشد، احضاریه ی يك هفته اي ابلاغ نماييم. چنانچه از طريق اين احضاريه و به هر دليلي موضوع رفع نشد، فرد صنفي جهت توضيح پاره اي از مسائل به كميسيون رسيدگي به شكايات و حل اختلاف احضار و اعضای کمیسیون حل اختلاف سعی در ایجاد اصلاح ذات البین بین طرفین نموده و درنهايت اگر مشكل مربوطه برطرف نشد و رضايت شاكي حاصل نيامد، آنگاه اعمال ماده 28 صورت خواهد گرفت. در ادامه مراسم نظر به اینکه تعدادی از اعضا در ارتباط با موضوع کسری بودجه و بدهی های بجا مانده از دوره قبل ، که با پرداخت کمک های مردمی واریز شده در بدو ورود هیئت مدیره جدید پرداخت شد، خواستار شفاف سازی بودند ، کمیسیون ماده 39 ابلاغ شده از اتاق اصناف تهران که شامل بدهی های گذشته میباشد که توسط عبدالله فرجی نایب رئیس اتحادیه قرائت شد به شرح ذیل میباشد.

« لازم به ذکر است :

1-سال 1392 همزمان با پایان دوره ریاست مصطفی قلی خسروی ، صورت حساب مالی اتحادیه تسویه کامل و تحویل داده شده بود.

2-کمیسیون ماده 39 مربوط به اتاق اصناف تهران ، در بازرسی از اتحادیه ، زمان تغییر و تحول هیئت مدیره جدید  در تاریخ 25آذر ماه 96 انجام گرفت. لذا صورت وضعیت ارائه شده تا پایان تاریخ ذکر شده میباشد. »

در پایان رییس اتحادیه به تمامی سوالات اعضای

حاضر پاسخ داد و از حضور آنها تقدير و تشكر به عمل آورد و براي بهبود هرچه گسترده تر امور و رفع مسائل مربوطه ابراز اميدواري نمود

 


 


 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید