«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز پنج شنبه 1399/11/09پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

مراسم تمدید جواز كسب تعدادی از اعضاي اتحاديه با حضور رييس و اعضاي هيات مديره در كنار برگزاري كارگاه مبارزه با پولشويي و تامين مالي تروريسم


به گزارش روابط عمومی اتحادیه دوشنبه مورخ 15مهر ماه 98 طی مراسمی در سالن کنفرانس اتحادیه، پروانه كسب تعدادي از اعضاي صنف تمدید و اعطاء شد.

مصطفی قلی خسروی در خصوص ضریب مالیاتی و ارزش افزوده گفت:یکی دیگرازمسائل حائزاهمیت اتحادیه،بحث مالیات برارزش افزوده است و تلاشهایی که با همراهی هیات مدیره در جهت کاهش آن صورت گرفته است.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با ذکر این که در برخی از شهرستانها نرخ دفاتر املاک یک درصد می باشد، گفت: با توجه به بالا رفتن قیمتها در تمام زمینه ها مشاوران املاک نیز انتظار تغییر قیمت نرخ از نیم درصد به یک درصد را داشته اند که پیرو آن پیگیریهای لازم را دراین زمینه انجام و سعی در افزایش نرخ کمیسیون داشته ایم .

 

مصطفی قلی خسروی با ذکر چندین نکته مهم به اعضای محترم اظهارداشت: مشاوران املاک نبایدبه هیچوجه بِیعانه دریافت نمایند،چراکه این بِیعانه بایدبه مالک یاموجرداده شودوگرفتن آن ازسوی مشاوران املاک ممنوع است. همچنین هیچ یک ازمشاوران نبایدپس ازتنظیم قراردادوامضای آن،قراردادراپیش خود نگاه دارند.

خسروی در خصوص اهمیت دلالان اینچنین بیان نمود: در همه دنیا به واسطه گران اهمیت می دهند ولی در کشور ما اهمیتی ندارند  شما باید حقوق ملکی را بخوانید نه بخاطر اینکه حقوق دان شوید بلکه حقوق ملکی را آموزش ببینید تا گرفتار نشوید طبق ماده 352 قانون تجارت هر قراردادی به هر دلیلی فسخ شود باعث سقوط حق دلال نمی شود مگر دلال عامل باشد بنابراین حق و حقوق شما از بین نمی رود وبدین منظور جهت رفاه شما ، اخیرا شورای حل اختلاف، جهت رسیدگی به شکایات اعضای صنف از متعاملین در ساختمان اتحادیه دایر گردیده است.

وی افزود: مردم باید به اهمیت و ارزش مشاوران اشراف کامل پیدا کنند و بدانند که مشاوران در تعیین سرنوشت زندگی آنها نقش بسزایی را ایفا می کنند. شما مشاوران املاک مقام ویژه ای دارید، زیرا مردم به شما اعتماد می‌کنند و شما باید به بهترین نحو ممکن پاسخگو باشید و آنها را راضی نگاه دارید. از این رو مشاوران در یک معامله نباید به هیچ عنوان هزینه‌های جاری شامل آب، برق، گاز و ... را پیش خود نگاه دارند و خود را درگیر حاشیه‌ها و مشکلات ناشی از آن نکنند.

در آخر کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم توسط سعید لطفی برگزار شد و به شرکت‌کنندگان گواهینامه معتبر نیز ارائه داده شد.

این مراسم با اعطاء پروانه كسب توسط رئیس اتحادیه واعضای هیات مدیره صنف مشاوران املاک تهران به پایان رسید .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید