«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز سه شنبه 1399/11/07پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

خبرگزاری ایلنا


رییس اتحادیه مشاوران املاک در گفت‌وگو با ایلنا: ادامه ثبات و ریزش قیمت‌ها تا یک سال آینده در بازار مسکن/ مردم فریب سایت‌های اینترنتی فروش مسکن را نخورند/ ۱۷۶۲ بنگاه املاک متخلف تعطیل شدند

رییس اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: درج قیمت در سایت‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌ها عامل افزایش حباب‌گونه قیمت‌ها هستند چراکه هر فردی می‌تواند هر قیمتی از ملک خود را در این سایت‌ها اعلام کند.

مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم امسال اظهار داشت: با ثبات نرخ ارز شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن بودیم که در سال 97 به صورت جهشی قیمت ارز افزایش یافت و قیمت‌ها در بازار مسکن هم متاثر از آن افزایش یافت. اما اگر همین روند امروز ادامه یابد حداقل تا یک و نیم سال آینده شاهد ثبات قیمت مسکن خواهیم بود.

وی افزود: به طور قطع تا پایان سال با افزایش جهشی قیمت مسکن مواجه نمی‌شویم و قیمت‌ها رو به کاهش خواهد بود.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به وضعیت بازار اجاره مسکن گفت: اجاره هم متاثر از قیمت مسکن است و با کاهش قیمت مسکن،  نرخ اجاره هم کاهش می‌یابد.

خسروی با تاکید بر اینکه اعلام میزان کاهش قیمت مسکن چه در بخش اجاره و چه بخش خرید و فروش مسکن بستر سوءاستفاده عده‌ای را فراهم می‌کند، گفت: اعلام درصد کاهش قیمت‌ها باعث می‌شود تا عده‌ای قیمتی بالاتر از قیمت واقعی ملک را اعلام کنند تا بتوانند حداقل کاهش قیمت را داشته باشند. میزان ریزش قیمت‌ها باید مسکوت بماند تا خریدار و مستاجر قدرت چانه زنی داشته باشد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با انتقاد از برگشت درج قیمت‌ها در سایت‌های اینترنتی فروش مسکن و اپلیکیشن های موجود اظهار داشت: درج قیمت در این سایت‌ها باعث رشد کاذب قیمت‌ها می‌شود و شاهد آن بودیم که چگونه به گرانی‌ها دامن زد.

وی با بیان اینکه این سایت‌ها اطلاعات غلط و کاذب تولید می‌کنند، ادامه داد: درج قیمت در سایت‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌ها عامل افزایش حباب‌گونه قیمت‌ها هستند چراکه هر فردی می‌تواند هر قیمتی از ملک خود را در این سایت‌ها اعلام کند.

خسروی با اشاره به تاثیر حذف قیمت‌ها در سایت‌های اینترنتی فروش مسکن، گفت: در این مدت شاهد کاهش التهاب بازار مسکن بودیم و بازار به ثبات نسبی رسید.

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه عده‌ای با ادبیاتی مانند ورود شرکت‌های دانش بنیان در بازار مسکن یا دپارتمان مسکن قصد سوء استفاده از این فضا را دارند، ادامه داد: هیچ دپارتمان و شرکت دانش بنیانی در بازار مسکن فعالیت نمی‌کند و مردم مراقب فریب سایت‌های اینترنتی باشند.

وی با بیان اینکه برخی از این سایت‌ها با ترفندهایی قصد فریب مردم را دارند، گفت: یکی از ترفندهای این سایت‌ها اعلام قیمت مسکن کمتر از نرخ واقعی آن است، وقتی که مشتری برای بازدید مراجعه می‌کند به بهانه‌های واهی قیمت واقعی را اعلام می‌کنند.

خسروی تاکید کرد: مردم به قیمت‌های اعلام شده در سایت‌ها اکتفا نکنند و حتما از اهالی محل و مشاوران املاک، مظنه قیمت مسکن در آن محله را جویا شوند.

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید