«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1399/11/05پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

نشست ریاست با اعضای منطقه 15 اتحادیه در كنار برگزاري كارگاه مبارزه با پولشويي و تامين مالي تروريسم/ برگزاری انتخابات بازرس منطقه 15


به گزارش روابط عمومی اتحادیه، دوشنبه مورخ11 شهریورماه98 نشست صمیمانه ریاست با اعضای منطقه 15اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران برگزار شد که در کنار آن مراسم انتخابات بازرس از سوی اعضای این منطقه نیز دایر گردید.

مصطفی قلی خسروی باطرح موضوع گرفتن بیعانه در ازای نگه داشتن ملک دیگری درجلسه فوق اظهار داشت: مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیعانه دریافت نمایند، چراکه این بِیعانه باید به مالک یا موجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک ممنوع است. همچنین هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند.

خسروی در خصوص ضریب مالیاتی اینچنین توضیح داد:یکی دیگرازمسائل حائزاهمیت اتحادیه،بحث ضریب مالیاتی است و تلاشهایی که با همراهی هیات مدیره در جهت کاهش آن صورت گرفته است. به این ترتیب که قرار بود مجلس ده درصد ضریب مالیاتی را افزایش دهد اما با همیاری هیات مدیره ضمن حذف این ده درصد دو درصد دیگر هم کسرشد.

نسرین آبیور عضو هیات مدیره صحبتهایی را در خصوص حمایت از کد رهگیری ،عدم همکاری با دفاتر املاک بدون جواز مطرح نمود ،وی گفت مشاوران املاک باید فعالیت های خود را از شکل سنتی به مدرنیته تغییر دهند الان زمان آن نیست که مانند گذشته به تنهایی منتظر مشتری باشیم بلکه با همبستگی و حمایت از همدیگر می توانیم وضعیت بازار را تغییر دهیم.

ایشان در ادامه توضیح داد در اتحادیه شخصی را به عنوان مشاور مالیاتی استخدام نموده ایم تا مشاوره رایگان جهت حل مشکلات مالیاتی اعضای محترم صنف داشته باشیم .

در ادامه این نشست، کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم توسط سعید لطفی برگزار شد و به شرکت‌کنندگان گواهینامه معتبر نیز اعطا گردید.                 

در پایان ،مراسم انتخاب بازرسان منطقه 15 نیز برگزار شد و افرادی که بیشترین رای را آوردند به هیات مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران جهت انجام بررسی‌های لازم ارجاع داده شدند.       

 

 

 

 

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید