«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1399/11/05پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

شبکه خبر


فروشندگان املاک قیمت ملک را تعدیل کنند رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: فروشندگان املاک، باید قیمت پیشنهادی خود را تعدیل کنند، در غیر این صورت بازار آن را کاهش می دهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 مصطفی قلی خسروی در گفتگوی 18:30 در تشریح علل کاهش معاملات مسکن و پیش بینی کاهش قیمت آن گفت: کاهش 60  درصدی معاملات این پیام را می‌دهد که باید قیمت‌های پیشنهادی پایین بیاید و معتقدم در ماه‌های آینده این اتفاق می‌افتد.

 

او گفت: فروشندگان املاک می بایستی قیمت پیشنهادی خود را تعدیل کنند، چون در غیر این صورت بازار این روند کاهشی را طی خواهد کرد.

وی افزود: خریداران نیز مراقب باشند و زمانی که با کاهش در قیمت ها هر چند جزئی مواجه شدند ملک مورد نظر خود را خریداری کنند و تعلل کردن در این شرایط ممکن است به ضرر آنها تمام شود.

 

 

 

رئیس اتحادیه مشاوران املاک در ادامه تصریح کرد: با دادن وام به مستاجران موافق نیستم و بهتر است دولت برای کمک به این قشر روش های دیگری مثل اجاره به شرط تملیک را در پیش بگیرد.

او ادامه داد: در حال حاضر معتقدم نرخ‌هایی که بالا می‌رود توهمی بیش نیست؛ زیرا توان خرید مردم نمی‌رسد و تعداد معاملات نسبت به خرداد پارسال افت کرده است.

قلی خسروی تاکید کرد: شاید مالکان از قیمت اسمی خانه خود خوشحال باشند ولی اصل قضیه رقمی است که در معامله تبادل می شود نه آن‌چه از سوی مالک اعلام می‌شود.
 

مهدی روانشادنیا کارشناس مسکن میهمان تلفنی برنامه درباره کاهش معاملات مسکن توضیح داد: به نظر می‌رسد به شرایطی رسیده‌ایم که قابلیت افزایش قیمت‌ها بیش از مقداری که تاکنون اتفاق افتاده وجود ندارد.

 

او افزود: تعداد معاملات مسکن در خردادماه امسال از کاهش معنی‌داری حکایت داشت به طوری که در این ماه تنها 60 هزار معامله شد که طبق میانگین این میزان از تعداد مشاوران املاک پایتخت کمتر است و به این ترتیب به هر واحد یک معامله نیز نمی رسد

این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که اگر شرایط فعلی ادامه پیدا کند، تابستان امسال پایان افزایش قیمت مسکن خواهد بود، تاکید کرد: شرایط تثبیت قیمت طبق روال گذشته برای 4 تا 5 سال اتفاق خواهد افتاد.

 

روانشادنیا، متغیرهای سیاسی و نوسانات نرخ ارز را در بازار مسکن مؤثر دانست و گفت: نرخ برابری ارز قطعاً اثر خود را در همه بازارها از جمله بازار مسکن خواهد داشت. تمام پیش بینی‌هایی که از ثبات نسبی قیمت مسکن داریم مشروط بر تثبیت ارزش پول ملی است.

او پیش بینی کرد: از اوایل سال 1398 تا آخر شهریورماه، دوره به ثبات رسیدن بازار مسکن بعد از تلاطمی است که در سال97  اتفاق افتاد.

به هر حال رشد قیمت مسکن در سال آینده به آن شکل نخواهد بود و قطعاً این رشد کمتر از نرخ تورم عمومی اعلام شده از سوی بانک مرکزی که همواره بین 10 تا 15 درصد است خواهد بود

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید