«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروزیکشنبه 1399/10/28پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

نشست ریاست با اعضای منطقه 4 اتحادیه در كنار برگزاري كارگاه مبارزه با پولشويي و تامين مالي تروريسم/ برگزاری انتخابات بازرس منطقه 4


به گزارش روابط عمومی اتحادیه، چهارشنبه مورخ 22 خرداد ماه 98 نشست صمیمانه ریاست با اعضای منطقه 4 اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران برگزار شد که در کنار آن مراسم انتخابات بازرس از سوی اعضای این منطقه نیز دایر گردید.

در این مراسم پیش از آنکه مصطفی قلی خسروی به ایراد سخنرانی بپردازد، کلیه اعضای حاضر در جلسه نقطه نظرات و ایده های خود را ارائه  دادند و پرسش‌های خود را در زمینه‌های صنفی مطرح نمودند. از این رو در این فضای صمیمانه به راحتی و با آرامش کامل مباحث مطرح شده مورد  نقد و بررسی قرار گرفت و ریاست اتحادیه به پرسش‌ها پاسخ داد.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران خاطر نشان ساخت کار شما مشاوران املاک دلالی است وباید بین دو نفر دلالت کنید ،منافع دو طرف را در نظر بگیرید ، از اعتماد آنها سوء استفاده نکنید .شما عزیزان عامل اصلی نگهداری آبروی اتحادیه در مناطق هستید از شما همراهان گرامي انتظار می رود تا با ادب و احترام با اعضای صنف برخورد داشته باشید و گذشت را سرلوحه کار خود قرار دهید. البته نه اینکه از خطاها و اشتباهات چشم پوشی کنید، چراكه این امر به معنای خیانت خواهد بود و انتظار کمک از رییس اتحادیه به خاطر تخلفات نداشته باشید چون بنده از متخلفین به هیچ عنوان حمایت نمی کنم.

 

وی در خصوص ضریب مالیاتی توضیح داد:یکی دیگر از مسائل حائز اهمیت اتحادیه، بحث ضریب مالیاتی است و تلاشهایی که با همراهی هیات مدیره در جهت کاهش آن صورت گرفته است. به این ترتیب که قرار بود مجلس ده درصد ضریب مالیاتی را افزایش دهد اما با همیاری هیات مدیره ضمن حذف این ده درصد دو درصد دیگر هم کسرشد.

خسروی با ابراز ناراحتی و دلخوری در خصوص اعمال عده ای از اعضای صنف تاکید نمود شما باید مردم را دوست داشته باشید و آنها را طی انجام معامله با مشاوره صحیح حمایت کنید .متاسفانه عده ای از شما کارهایی را انجام میدهید که بنده را در مقابل مراجعین سرافکنده می کنید ( اخذ سند،اخذ مبلغ اضافی ،عدم احراز مالکیت ...) و به قدری دفتر اتحادیه جهت شکایت از شما شلوغ می شود که من نمی توانم به امور سیاست گذاری برسم و با توجه به تلاشهایی که در خصوص حمایت از صنف در مقابل رسانه ها انجام می شود شما جایی برای دفاع از صنف باقی نمی گذارید.

در ادامه این نشست، کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم توسط محمدصادق کاشانی و سعید لطفی برگزار شد و به شرکت‌کنندگان گواهینامه معتبر نیز اعطا گردید.                 

این مراسم با صحبتهای  مصطفی گلشنی مسئول ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر  ادامه یافت.  

در پایان ،مراسم انتخاب بازرسان منطقه 4 نیز برگزار شد و افرادی که بیشترین رای را آوردند به هیات مدیره اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران جهت انجام بررسی‌های لازم ارجاع داده شدند

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید