«إِنّ اَعْفَى النّاسِ مَنْ عَفَا عَنْ قُدْرَةٍ». || امام حسين (ع) فرمود: «باگذشت‏ ترين مردم كسى است كه با وجود قدرت، گذشت كند» || (بحار الانوار، ج ۷۵ ص ۱۲۱ ح۴ )
امروز پنج شنبه 1399/04/19پایگاه اطلاع رسانی و خبری

اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران

اولين جلسه تمديد پروانه كسب اعضاي اتحاديه در سال 97 با حضور رييس و اعضاي هيات مديره


‍اولين جلسه تمديد پروانه كسب اعضاي اتحاديه در سال 97 با حضور رييس و اعضاي هيات مديره / در کنار آن برگزاري كارگاه مبارزه با پولشويي و تامين مالي تروريسم

♦️به گزارش روابط عمومی اتحادیه سه شنبه مورخ 28فروردین ماه طی مراسمی در سالن کنفرانس اتحادیه، پروانه كسب تعدادي از اعضاءتمدید و اعطا شد. ♦️مصطفی قلی خسروی در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت عيد باستانی نوروز اظهار داشت: کد رهگیری میزان محاسبه مالیاتی نیست، بلکه امنیت معاملات را به دنبال دارد و برای جلوگیری از پولشویی می تواند نقش بسزایی را ایفا کند. در واقع ضرورت صدور کد رهگیری در معاملات را باید مجددا قوت بخشیم و به آن اهمیت دهیم. ♦️وي در زمينه ايجاد آرامش در اتحاديه گفت: به منظور آنكه آرامش به فضاي اتحاديه بازگردد و اعضا نيز اين آرامش را احساس كنند، گيت هاي ورودي از جلوی درب اتحادیه برداشته شود. ♦️خسروی با ذکر چندین نکته مهم به اعضای اتحادیه اظهار داشت: مشاوران املاک نباید به هیچ وجه بِیع دریافت نمایند، چراکه این بِیع باید به مالک یا مستاجر داده شود و گرفتن آن از سوی مشاوران املاک غلط است. همچنین هیچ یک از مشاوران نباید پس از تنظیم قرارداد و امضای آن، قرارداد را پیش خود نگاه دارند. هنگامیکه قراردادی تنظیم می‌شود، حقی ایجاد خواهد شد و در صورتیکه به هر دلیلی قرارداد از سوی طرفین فسخ شد، مشاوران باید علاوه بر حق خود، حق دادرسی را نیز دریافت کنند. در واقع مردم باید به اهمیت و ارزش مشاوران اشراف کامل پیدا کنند و بدانند که مشاوران در تعیین سرنوشت زندگی آنها نقش بسزایی را ایفا می کنند. شما مشاوران املاک مقام ویژه ای دارید، زیرا مردم به شما اعتماد می‌کنند و شما باید به بهترین نحو ممکن پاسخگو باشید و آنها را راضی نگاه دارید. از این رو مشاوران در یک معامله نباید به هیچ عنوان هزینه‌های جاری شامل آب، برق، گاز و ... را پیش خود نگاه دارند و خود را درگیر حاشیه‌ها و مشکلات ناشی از آن نکنند. ♦️در ادامه این نشست، کارگاه آموزشی مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم برگزار شد و به شرکت‌کنندگان گواهینامه معتبر نیز ارائه داده شد ♦️این مراسم با اعطاء پروانه كسب توسط رئیس اتحادیه و اعضای هیات مدیره صنف مشاوران املاک تهران به پایان رسید .

دیدگاه کاربران
0 دیدگاه
شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید